2013

11. gorski tek in pohod na Murovico

Po dolgi zimi, so na prijetno sončno soboto, 23. marca, 4 tekačice, 34 tekačev in 48 pohodnikov osvojili vrh Murovice. Nekateri malo hitreje, drugi malo počasneje.

Najhitrejša je bil reprezentant v gorskem teku Simon Alič, ki mi je rekord proge Sebastjana Zarnika iz leta 2004 ušel le za sekundo.
Za petami mu je bil reprezentančni kolega Gašper Bregar, tretje mesto pa je pripadlo Vidu Senici.

Najhitrejši "partizan" je bil Toni Vode, ki pa je imel po besedah izkušenega očividca v zadnjem delu, ko so mu že pohajale moči, hude skrbi, saj se mu je
Jernej Rebolj nevarno približeval. Najboljša v ženski kategoriji je bila Katja Kozjek.

Tekači so imeli na poti dovolj dela sami s seboj, pohodnikom pa so organizatorji letos pripravili nagradno križanko, ki je bila na spletu in v gostiščih Vegov hram in Pri Žerjavici
dostopna že kak teden pred pohodom. Med pohodniki so v Turističnem društvu Dolsko tudi letos izbirali najmlajšega in najstarejšega pohodnika.
Letos je bila najmlajša pohodnica Nadja Bratun iz Senožet, najstarejši pohodnik pa Bruno Žižek iz Dolskega.